top of page

Hakkımızda

 

                                                                                                                            Bir insan yetişir, Dünya değişir...

 

"Bir makine, kendi çalışma prensibiyle, sadece bir makinedir...
Oysa bir makineyi, bir başka sistemle uyumlu halde kullanarak faydalı bir iş yapmak, bütünüyle inovasyondur. Ancak böyle sistemlerle, yenilikçi bir düşünce biçiminin gelişmesine hizmet edilebilir..."
Ömer Hakan Yalın

Technikit deney setleri; 1978 yılında kurulmuş olan "Yalın Mekanik" firmasının devamı niteliğindeki Yalın Mekatronik" firmasında rutin faaliyetlerini sürdüren mühendisler ve tasarımcılar tarafından kurgulanmıştır.


Mekatronik konusunda uzman kişilerden oluşan tasarım ekibi, multidisiplinel projeler geliştirme konusundaki birikimini, "okul deney setleri tasarımı" projesine yansıtmıştır. Çalışmaları boyunca deneyimli öğretmenlerden ve konusunda uzman akademisyenlerden de destek almış olan ekip, bizzat bu ürünleri kullanacak olan kişilerle fikir alışverişleri yapmış, önerilerini dinlemiş, ve sistem tasarımını bu doğrultuda geliştirmiştir.

Technikit ekibi 2010 yılında yola çıkarak, 16.500 adam/saat'lik bir çalışmanın sonunda, yenilikçi kurgusu ile tasarlanan mekanik deney seti düzeneklerini 2016 yılında, geleceği şekillendirecek beyinlerin kullanımına sunmuştur. Technikit tasarımcıları, henüz yolun çok başında olduklarının bilincindedir. Mekanik deney setleri dışındaki, diğer deney düzenekleri için Ar-Ge faaliyetlerine devam etmekle birlikte, mekanik deney setleri içinde geliştirmeler yapmakta, ve yaptığı her geliştirmeyi müşterileri ile paylaşmaktadır...

bottom of page